Velmi důležité !!!

Nejlepší investice tvého dosavadního života

Nejlepší životní investici si málokdo z nás představí totožně. Jeden začne pátrat po nových, přelomových burzovních strategiích, druhého napadne jiný druh investice - například investovat sám do sebe. Obojí je investice, nás však dnes bude zajímat druhá možnost. Objevit však tu kombinaci, díky níž se člověku podaří odemknout bránu ke štěstí, blahobytu, zdraví a spokojenosti, se podaří jen nepatrnému zlomku odvážlivců. Pro každého, kdo se nikdy nevzdá, kdo má chuť bojovat a ví, že to vše má smysl jsou určeny následující odstavce.

Ač odpověď na svůj lepší život hledá v podstatě každý, málokdo ji posléze objeví. Hledat je třeba na správném místě. Co si budeme povídat, drtivá většina lidí je až přespříliš pohodlná, a proto hledají svůj lepší život po vzoru Dona Quijota - touží změnit svůj život tak, že změní všechny kolem, jen ne sebe. Tento způsob hledání je však stejně nesmyslný jako hledání tučňáka na Sahaře.

Chcete-li změnit svůj život, musíte se změnit vy! Od toho je to váš život.

Všichni se chceme mít lépe. Jak ale zasít to správné semínko, z něhož vyroste náš nový, úspěšný, naplněný život? Kolik nás to bude stát, kam musíme jet, koho musíme poprosit o radu? Odpověď je prostá: 30 dní.

Trvalá životní změna

Veškeré naše konání je silně spjato s šířkou naší myšlenkové základny, proto je třeba vědět, jakým způsobem je tato myšlenková základna vytvářena. Neboli jak v tomto ohledu pracuje náš mozek. Mozek je jedna obrovská síť nervových a gliových buněk, jejíž struktura má vliv na naše myšlenky. To je odpověď na to, jak jsme zvyklí přemýšlet a jaké myšlenky nám v jistých situacích vyvstávají na mysl - přemýšlíme přesně podle vzorců v našem mozku. Dobrou zprávou je, že podobu těchto vzorců lze změnit. Takto je funkce mozku popsána velice zjednodušeně, nám to však nyní bohatě postačí.

Podmínkou změny myšlení je vznik nových nervových spojení v mozku. A ty se tvoří pouze a jenom dlouhodobým a soustavným působení na mozek, což vědci ve svých studiích potvrzují. A zde se opět dostáváme k odpovědi 30 dní. Přesně tak dlouho totiž trvá, než se v mozku začnou vytvářet nová, pevná nervová spojení, díky nimž je mozek schopen přemýšlet jinak. Mozek je sice tvárným, avšak velice nedůvěřivým orgánem - jakmile však pozná, co skutečně chceme, otevře všechny své zdroje neuvěřitelných a nepředstavitelných sil a pomůže nám k materializaci našeho ideálu (pozitivního nebo negativního).

Klíčem odemykajícím brány fyzické materializace našich vizí a snů je víra, nezdolnost a trpělivost. Nebo jakýkoli jiný výraz pro vytrvalost.

Soustavně jej po 30 dní přesvědčujte, že jste tlustí, neschopní, nudní, hloupí a neúspěšní, mozek si to vyloží takto: "Aha, tak on/a si to doopravdy přeje, podám mu tedy pomocnou ruku." Vsadíme se, že pak přibudete na váze, vaše schopnosti půjdou směrem dolů, bude s vámi stále větší nuda atd. Přesvědčujte však svůj mozek po 30 dní, že jste schopní, vynalézaví, chytří, krásní, zábavní, bohatí... a co se stane? Mozek tak již v průběhu těchto 30 dnů začne jednat, postará se o to, aby se tak stalo - dá vám nápomocné myšlenky, které mají schopní, vynalézaví, chytří, krásní, zábavní a bohatí lidé. Chápete tu sílu, kterou v sobě nosíte?

Balvan úrazu neboli než řekněte "nefunguje to"

Je tu však jeden kámen úrazu, na němž skončí většina snah se slovy: "Je to hloupost, tohle prostě nefunguje." Těchto 30 dní na sebe musí bezprostředně navazovat. Neexistuje možnost, že si sedmnáctý den dáte dovču a na svůj záměr kompletně zapomenete. Učiníte-li to, mozek si dá dovču také a na minulých šestnáct dní jakkoli intenzivní snahy zapomene! A vy pak pojedete úplně nanovo další měsíc!

Kupa otázek taktéž směřuje na to, kolik času denně je nutné věnovat. Odpověď je jednoduchá - nejvíc kolik jste schopni. Jak mocně si přejete změnu, tolik času věnujte. "Nemám čas" je nejčastější a chabou výmluvou. I kdyby měl být váš spánek o hodinu kratší, stále nemáte čas? Pokud to myslíte vážně, tato hodina se za 30 dní změní v nejlepší investici vašeho života. Udělejte proto své maximum - stanovte si přesný cíl a koncentrujte se na něj, věřte uskutečnění, použijte afirmaci pro tento cíl, využijte podpůrných materiálů (knih, videí) a vytrvejte 30 dní a změna se dostaví! Po 30 dnech totiž začnete myslet jinak než doposud.

Nepotřebujete nic, co nemáte

Ještě nějaké výmluvy? Na tohle nepotřebujete školy, diplomy ani tituly, nemusí vás znát celý svět, nemusíte to říkat manželce či manželovi, příteli či přítelkyni, rodičům nebo kolegům, známým nebo kamarádům, abyste mohli na vlastí kůži zjistit, jestli to tak je. Vyzkoušejte to sami. Nedokazujte to nikomu z jmenovaných, dokažte to sobě! Potřebujete jen a pouze vytrvalost. Proč? Protože přesně tak vznikalo i vaše současné myšlení. Chcete změnu tak silně, že se vám jen při letmém pomyšlení na ni ježí chlupy na rukou, máte husí kůži, běhá vám mráz útrobami celého těla a těžce lapete po dechu? Pak jste tu správně.

Toto bude jedno ze stěžejních témat a výzev pro Dreamlife v roce 2012. Znalostí má každý z nás mnoho, moudrost činů za nimi však těžce pokulhává. Bude to rok, kdy si každý vybere, zda převezme ještě větší zodpovědnost za sebe a svůj život, a následně podá pomocnou ruku každému, kdo bude mít tentýž zájem.

Chcete-li doopravdy uspět, je třeba 30 dní svého života "obětovat" ve prospěch života nového. Dokud není člověk ochoten najít sílu soustředit se jeden měsíc ve prospěch lepšího života ve všech ohledech, bude tlít ve stokách průměrnosti a neschopnosti. Klidně po celý zbytek svého života. Bude jen přítěží pro ostatní. Že mezi takové nepatříte? Dokažte to v příštích třiceti dnech!